Ukázky novodobé techniky 9.9.2011

V pátek 9.9.2011 naše jednotka provedla ukázky novodobé hasičské techniky pro žáky školního kurzu v Dobronicích u Bechyně.

Dětem byly převedeny zásahové obleky, přilby, dýchací technika, vyprošťovací zařízení, prostředky pro poskytnutí první pomoci a hasicí přístroje. Se zájmem si prohlédly zásahový automobil CAS 16 Praga. Na závěr žáci viděli praktickou ukázku zásahu - hašení středně těžkou pěnou a útočné proudy B a C. Fotogalerie z akce prohlížejte ZDE.

Ukázky historické techniky

V neděli 28. srpna 2011 členové SDH Bechyně ve spolupráci s SDH Koloměřice předvedli historickou hasičskou techniku z Hasičského muzea Bechyně na výstavě Země živitelka v Českých Budějovicích.

Během tří ukázek byly představeny nejstarší hasební prostředky - plátěné koše, asfaltové koše, píšťaly, berlovka, putnovka, trakařovka, sací koše a proudnice. Na závěr proběhla praktická ukázka koňské čtyřkolové stříkačky z roku 1924, která je v majetku SDH Koloměřice.

Fotografie z akce si prohlédněte ZDE (Foto: Jiří Šejna, vimperk.eu)

Soutěž 3.9.2011

Slavnosti Horní Bukovsko 6.8.2011

Přidány nové forografie