Pohádková Bechyně

Kdo procházel podvečerní Bechyní v pátek 19. října, mohl zažít netradiční podívanou. Do ulic města vyrazily hned dvě desítky pohádkových postav a bytostí. Sbor dobrovolných hasičů Bechyně a Levicový klub žen připravily již potřetí akci s názvem Pohádková Bechyně. Na trasu plnou her, úkolů a rébusů vyrazilo z náměstí se svými rodiči 124 dětí. Občerstveny čajem a perníčky prošly děti 12 stanovišť, kde si se všemi úkoly hravě poradili i ti nejmenší. Pohádkové putování bylo zakončeno na sportovním stadionu opékáním buřtů. Snědlo se celkem 17 kg buřtů, 8 chlebů a vypilo 20 l čaje. Věříme, že se všem dětem i rodičům akce líbila a že mezi pohádkové bytosti vyrazí i příští rok.

Obrázky novinek: pohadkova_bechyne_2012.jpg

Činnost družstva SDH Bechyně ženy

Obrázky článků: zeny2012_2.jpg

V letošním roce se družstvo žen již pátým rokem zúčastňuje soutěží v požárním sportu zahrnutých do poháru starosty Okresního sdružení hasičů Tábor. Celý seriál má letos celkem 8 kol. A jak se družstvu žen dařilo?

Přečtěte si celý článek.

Informace o provozu Hasičského muzea v Bechyni

V médiích byla zveřejněna informace, že I. Hasičské muzeum Bechyně otevřelo novou expozici v nově zrekonstruovaných prostorech v objektu bývalého zemědělského výkupu u autobusového nádraží. Expozice byla otevřena pouze dočasně při příležitosti předávání techniky jednotkám JPO V. Výstavu historických hasičských exponátů si můžete i nadále prohlédnout v budově městského muzea na náměstí.

Činnost SDH a JSDH - květen, červen 2012

V sobotu 19. května 2012 se soutěžní družstva mužů a žen SDH Bechyně zúčastnila okrskové soutěže v požárním sportu v Hodonicích. V kategorii žen naše družstvo zvítězilo, v kategorii mužů jsme obsadili druhé místo.

V úterý 29. května 2012 naše jednotka provedla ukázky techniky pro děti z Mateřské školy Jahůdka Bechyně. Děti si prohlédly zásahový automobil CAS Praga a zasoutěžily si v zábavných hasičských disciplínách.

Obrázky článků: 20120601_2.jpgObrázky článků: 20120601_1.jpgV pátek 1. června 2012 se naše jednotka zúčastnila branného dne na Základní škole ve Školní ul. v Bechyni. Žákům školy jsme předvedli zásahovou výzbroj a výstroj hasiče, dýchací techniku a další technické prostředky používané při záchraně osob. Ve stejný den jsme zajistili požární asistenci na koncertě Věry Martinové a bratrů Nedvědů v Bechyni.

Statistika výjezdů jednotky JSDHO Bechyně za rok 2011

Statistika výjezdů jednotky