Hasičské muzeum Bechyně je v rekonstrukci

Pohádková Bechyně 2014

Maxipes Fík s Ájou, Křemílek s Vochomůrkou či motýl Emanuel s makovou panenkou – s těmito a mnoha dalšími pohádkovými bytostmi mohly děti se svými rodiči zažít v ulicích města Bechyně netradiční sobotní odpoledne. Místní sbor dobrovolných hasičů společně s jejich kolegy z okolních obcí 18. října 2014 uspořádal již popáté zábavný program určený pro širokou veřejnost s názvem Pohádková Bechyně.

Ulice města se v 15 hodin proměnily v dějiště českých i zahraničních pohádek. Vznikly dvě desítky stanovišť, na nichž děti potkaly více i méně známé pohádkové bytosti, s kterými plnily lehké i záludné úkoly. Po splnění úkolů na každém navštíveném stanovišti děti obdržely razítko do startovní karty. S vyplněnou kartou zamířily do areálu nového hasičského muzea u autobusového nádraží, kde za splněné úkoly získaly patřičnou odměnu. Závěr akce ve znamení opékání špekáčků zpestřili bechyňští dobrovolní hasiči ukázkou zásahu při dopravní nehodě.

Pořadatelé byli překvapeni, jak velký byl zájem veřejnosti o akci. Možná i díky pěknému počasí se zábavného odpoledne zúčastnilo úctyhodných 350 dětí. Celkem i s rodiči přišlo za zábavou více než 500 lidí nejen z Bechyně, ale například až z Českých Budějovic! Opeklo se 32 kg špekáčků, snědlo se 18 chlebů. Celá tato akce by se neobešla bez velké pomoci sponzorů, zejména pak Krčma pod kaštanem, Město Bechyně, Kulturní středisko města Bechyně, Česká pojišťovna, Česká spořitelna, Komerční banka, Restaurace Kameňák, Lékárna u Marie Pomocné, Lékárna Dr. Max., Kadeřnictví Šárka Nováková, Oděvy Dlouhá, cukrárna U Lososů, Centrum levného textilu a obuvi, Vila Elektra, Elektro Zelenka, Vinotéka Galvína, Wpartner Sviták, pekárna Petra Malá, Kubík, Autohas Bechyně, Intersnack a mnozí další. Pořadatelé děkují všem sponzorům za pomoc při přípravě a organizaci akce i všem návštěvníkům za jejich ohromnou účast, která všechny pořadatele mile překvapila. Jsme si jisti, že akce vybudovala v Bechyni novou tradici, na viděnou tedy v šestém ročníku Pohádkové Bechyně!

Fotografie z akce lze zhlédnout zde

Ukázky techniky - Dobronice

V sobotu 27.9.2014 provedli členové sboru a výjezdové jednotky ukázky techniky pro školu v přírodě v Dobronicích u Bechyně.

Ukázky historické hasičské techniky

V sobotu 20. září 2014 se náš sbor zúčastnil Trocnovských slavností. Provedli jsme ukázky historické hasičské techniky a propagaci Hasičského muzea Bechyně.

Povodně 2013

Výjezdová jednotka SDH Bechyně se podílela na záchraně osob a majetku v souvislosti s povodněmi v červnu 2013.

Otevřít fotogalerii

Další zajímavé fotogalerie mimo stránky SDH Bechyně zde:

1) https://www.facebook.com/media/set/?set=a.559339050770806.1073741852.194051123966269&type=1

2) https://www.facebook.com/media/set/?set=a.4750264082288.1073741830.1465706077&type=1

1) http://www.ceskenoviny.cz/domov/zpravy/jihoceske-reky-klesaji-pro-radu-mist-ale-plati-stav-nebezpeci/945830?utm_source=rss&utm_medium=feed

Videoreportáž z Bechyně:

1) https://www.facebook.com/photo.php?v=376663915772896

Pohádková Bechyně

Kdo procházel podvečerní Bechyní v pátek 19. října, mohl zažít netradiční podívanou. Do ulic města vyrazily hned dvě desítky pohádkových postav a bytostí. Sbor dobrovolných hasičů Bechyně a Levicový klub žen připravily již potřetí akci s názvem Pohádková Bechyně. Na trasu plnou her, úkolů a rébusů vyrazilo z náměstí se svými rodiči 124 dětí. Občerstveny čajem a perníčky prošly děti 12 stanovišť, kde si se všemi úkoly hravě poradili i ti nejmenší. Pohádkové putování bylo zakončeno na sportovním stadionu opékáním buřtů. Snědlo se celkem 17 kg buřtů, 8 chlebů a vypilo 20 l čaje. Věříme, že se všem dětem i rodičům akce líbila a že mezi pohádkové bytosti vyrazí i příští rok.

Obrázky novinek: pohadkova_bechyne_2012.jpg