Hiearchie článků

Svatý Florián 2011

Svatý Florián byl při nás

V sobotu 7. května proběhl 11. ročník soutěže družstev v požárním útoku O pohár starosty města Bechyně. Počasí bylo nádherné a soutěžící bojovali jako o život.

Dopoledne soutěžily děti. Největší úspěch u diváků měli nejmenší malí hasiči. V kategorii přípravka zvítězily děti ze Želče, v mladší kategorii děti ze Zhoře u Tábora a ve starší kategorii zvítězilo družstvo Hlavatce. Odpoledne soutěžila družstva mužů a žen. Vyhráli muži ze Slap a ženy ze Želče. Po soutěži předal poháry a medaile vítězům starosta města pan Matějka.

Při této akci též proběhla prezentace renovovaného historického automobilu Praga V3S CAS 16 s dobovou ukázkou. Na celkovou opravu tohoto vozidla z roku 1957 finančně přispěla Nadace ČEZ a Sbor dobrovolných hasičů Bechyně. Prezentace a ukázky se na pozvání zúčastnili ředitel nadace ČEZ pan Šuch z Prahy a zástupce Jihočeského regionu nadace pan Foltýn. Pánové si vyzkoušeli vozidlo v akci a za potlesku diváků si též zastříkali.

Akce se vydařila nejen díky krásnému počasí, ale i díky dobré organizaci pracovní čety bechyňských hasičů a jejich velitele a také díky spolupráci pracovníků Kulturního střediska města Bechyně, které oslavilo 40. výročí otevření kulturního domu. Celou akci též podpořila skupina ČEZ Jaderná elektrárna Temelín. Všem organizátorům a příznivcům děkuji.

J. Uličná, starostka sboru

florian